Mother and Child Startup Challenge

Mother and Child Startup ChallengeTen pierwszy tego typu projekt w Polsce oraz jeden z nielicznych na terenie Europy zainicjowany został przez Instytut Matki i Dziecka. Jego celem jest poznanie i wykrzystanie potencjału podmiotów medycznych, które rozwijają swoje technologie i innowacje w celu ochrony zdrowia i życia zarówno małych pacjentów, jak i ich opiekunów.

Szukamy kreatywnych firmKonsorcjum z pięcioma szpitalami, w tym naszym i pod patronatem Ministerstwo Zdrowia oraz Agencja Badań Medycznych organizuje konkurs Mother and Child Startup Challenge. Wspólnie szukamy startupów lub podmiotów tworzących innowacje produktowe lub procesowe dla pacjentów lub systemu opieki zdrowotnej, które zajmują się szeroko rozumianą technologią medyczną - czyli tworzeniem np. wyrobów medycznych, rozwiązań z zakresu diagnostyki, farmakoterapii i technologii teleinformacyjnych.

Zakres tematyczny konkursu skierowany jest na Kobietę w okresie ciąży oraz pacjenta pediatrycznego i obejmuje:Działalność kliniczną.Profilaktykę i badania przesiewowe.Edukację pacjentów i wsparcie w szkoleniu specjalistów.Zarządzanie procesami i dokumentacją, analiza danych.Nagrodą główną jest podjęcie współpracy z wybranym Współorganizatorem konkursu, w zakresie mentoringu, rozwoju lub wdrożenia rozwiązania.Co to oznacza? Innowacyjny pomysł lub produkt może zostać wdrożony w polskich szpitalach!W jury konkursu znalazł się dr n. med. Wojciech Puzyna, Prezes Centrum Medycznego "Żelazna".

Zgłoś się teraz

Koordynatorem projektu z ramienia CM Żelazna jest dr Dorota Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,+48 538 181 290

Więcej informacji znajdziecie na stronie konkursu: https://motherandchildstartupchallenge.pl/