Pokój pożegnań - Centrum Medyczne Żelazna
PolishEnglishUkraineRussiaIndiaflaga Wietnam


Przychodnia: 22 25 59 900 Infolinia: 22 25 59 818

logo Centrum Medyczne Żelazna

 Żelazna bloguje - blog tłumacz migowy Podmiot Leczniczy Miasta Stołecznego Warszawy  przetargi i ogloszenia  logo bip

W Centrum Medycznym „Żelazna” dokładamy wszelkich starań, by zagwarantować naszym pacjentkom i ich rodzinom odpowiednią opiekę medyczną i psychologiczną w sytuacji utraty ciąży czy urodzenia martwego dziecka. Ważnym dla nas celem jest wsłuchanie się w potrzeby pacjentki i podążanie za jej oczekiwaniami oraz świadczenie opieki medycznej na najwyższym poziomie.

  • Przygotowaliśmy „List do Rodziców” zawierający wszelkie niezbędne informacje dotyczące postępowania prawno–organizacyjnego związanego z utratą ciąży lub urodzeniem martwego dziecka.
  • Czas spędzony w Szpitalu pacjentka odbywa w sali, w której nie ma kobiet w ciąży i matek z dziećmi.
  • Dysponujemy pokojem, w którym na życzenie pacjentki i ojca dziecka istnieje możliwość zobaczenia płodu/dziecka oraz pożegnania się w zgodzie z potrzebami pacjentki i jej partnera.

pokój pożegnań

W zależności od decyzji rodziców, tkanki płodu mogą być przekazane w celu zorganizowania pochówku. Pochówku dokonują rodzice dziecka.

Personel medyczny jest także pomocny w zebraniu pamiątek np. zdjęcia USG, opaski identyfikacyjnej czy odcisku stópek - zależnie od możliwości i życzenia pacjentki.

Można także skorzystać z dostępnych w szpitalu becików, czapeczek i kocyków, w które można ubrać dziecko w ramach akcji „Tęczowy Kocyk” prowadzonej przez Fundację Tęczowy Kocyk.

Szpital dokonuje również pisemnego zgłoszenia dziecka do Urzędu Stanu Cywilnego. Procedury różnią się w zależności od tego, czy możliwe jest określenie płci dziecka. Personel oraz pracownicy Sekcji Dokumentacji i Statystyki Medycznej są tutaj pomocni w wyjaśnieniu wszelkich niezbędnych informacji administracyjno-prawnych i przedstawieniu dalszego postępowania.

Pacjentka jest informowana przez lekarzy i położne o tym, jakie objawy fizyczne mogą jej towarzyszyć w najbliższym czasie oraz kiedy powinna udać się na wizytę kontrolną do lekarza ginekologa po wypisie ze szpitala.

Na naszym blogu można znaleźć informacje medyczne na temat poronień: www.szpitalzelazna.pl/category/poronienie.

Istnieje także możliwość skorzystania ze wsparcia psychologicznego, zarówno podczas pobytu w Oddziale, jak również w okresie 3 miesięcy od wypisu ze szpitala. Pacjentka po wypisie może odbyć 3 bezpłatne konsultacje z psychologiem. Aby umówić się na spotkanie prosimy napisać do nas na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

Zapewniamy także kontakt z osoba duchowną, w zależności od życzenia pacjentki.

Zachęcamy także do zapoznania się z poradnikiem stworzonym przez kobiety i pary po stracie ciąży ale i lekarzy ginekologów, położne, psychologów, prawników, oraz fundacje - www.szpitalzelazna.pl/krotka-instrukcja-o-poronieniu.

Strata ciąży czy urodzenie martwego dziecka może być pełnym bólu i cierpienia doświadczeniem. Nasz Zespół wraz z opieką medyczną okazuje zrozumienie i wsparcie, by pobyt w szpitalu przebiegał możliwie najlepiej.

 

edytuj
Znajdź nas w social mediach
Edytuj
Najcześciej szukane informacje
Na skróty
Izba przyjęć
Poród na Żelaznej
Sale rodzinne
Do pobrania
Szkoła rodzenia
Sklep
Żelazna bloguje