Co wiesz o cukrzycy ciążowej? Część VI - Centrum Medyczne Żelazna
PolishEnglishUkraineRussiaIndiaflaga Wietnam


Przychodnia:
22 25 59 900  Infolinia:
22 25 59 818

 


 

logo Centrum Medyczne Żelazna

 Żelazna bloguje - blog tłumacz migowy Podmiot Leczniczy Miasta Stołecznego Warszawy  przetargi i ogloszenia  logo bip
Kiedy włączamy insulinę?

Co jeśli pilnujemy diety, ćwiczymy a mimo to poziomy cukru są nieprawidłowe?

Mamy wrażenie, że jak jeszcze przykręcimy śrubę, to na talerzu zostanie sałata i chudy twaróg? Czasami – mimo prób – dieta nie wystarcza. Wtedy włączamy insulinę.

W cukrzycy ciążowej zaczynamy od insuliny długo działającej – bardzo trudno zrobić sobie nią krzywdę. Pacjentki często obawiają się, że poziom cukru gwałtownie spadnie, jednak jest to w tym przypadku niezwykle rzadkie.

Insulinę stosujemy wieczorem, przed pójściem spać, w niewielkiej dawce i powoli zwiększamy ją aż dojdziemy do prawidłowej wartości glikemii. Pen insulinowy jest łatwy w obsłudze, igła jest cieńsza, niż w nakłuwaczu gleukometru. Mimo obaw, pacjentki stosujące insulinę, widzą poprawę – poziomy cukrów normują się, dieta może być prowadzona na spokojnie – bez restrykcyjnych ograniczeń. Czasem konieczne jest dołączenie insuliny do posiłków, ale zdarza się to rzadko.

Insulinoterapia, gdy jest potrzebna, przynosi duże korzyści pacjentce i dziecku. Warto pamiętać, że dziecko w brzuchu nie wie, skąd pochodzi insulina. Ono czuje tylko, że poziom cukru jest prawidłowy i może spokojnie się rozwijać.

dr Małgorzata Zielińska, położnik-ginekolog

Na wizyty zapraszamy do naszej Przychodni

edytuj
Znajdź nas w social mediach
Edytuj
Najcześciej szukane informacje
Na skróty
Izba przyjęć
Poród na Żelaznej
Sale rodzinne
Do pobrania
Szkoła rodzenia
Sklep
Żelazna bloguje