instruktaż pielęgnacyjny dla rodziców (sposoby noszenia dziecka, przewijanie, zabawy).
Metoda NDT-Bobath jest formą fizjoterapii którą stosujemy:
u wcześniaków
niemowląt i dzieci mających problem z napięciem mięśniowym, asymetrią ułożeniową
dzieci z problemami neurologicznymi, genetycznymi, opóźnieniem neurorozwojowym.
Rehabilitacja dziecięca - polega na wnikliwej obserwacji dziecka, badaniu, ćwiczeniach oraz przekazaniu rodzicom wskazówek jak prawidłowo pielęgnować dziecko i wykonywać elementy ćwiczeń. Bardzo prosimy o przybycie do naszej przychodni, na pół godziny przed planowaną wizyta u rehabilitanta.
Masaż niemowląt metoda Shantala - nauka indywidualna dla rodziców
W Przychodni św. Zofii oferujemy rodzicom kus indywidualny masażu niemowląt metodą Shantala. Indywidualne spotkanie z fizjoterapeutką trwa 1,5h. Zapisy od 6 tygodnia życia dziecka.
Ważna informacja
Szanowni Państwo informujemy , że od 1-09-2022 opłaty za wizytę laktacyjną i rehabilitację dzieci muszą być wniesione nie później niż na 24h przed odbyciem usługi . Jest to spowodowane dużym zainteresowaniem z Państwa strony na wymienione usługi i braku miejsc związanym z nieodwoływaniem w/w usług przez pacjentów.
ZASADY UMAWIANIA SIĘ NA WIZYTĘ LAKTACYJNĄ/REHABILITACJĘ DZIECI:
Na wizyty prosimy o zapisywanie się poprzez nasze call-center /22/ 25 59 900.
Pacjentki prosimy o dokonanie wpłaty w wysokości podanej przez pracownika infolinii na numer konta 27124062471111000049753815.
Prosimy o przesłanie potwierdzenia przelewu na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. z adnotacja jakiej usługi dotyczy opłata i kogo dotyczy .
Opłata powinna być wniesiona najpóźniej 24 h przed planowaną wizytą.
Rezygnacja lub zmiana terminu wizyty w czasie krótszym niż 24h przed jej odbyciem uprawnia CMŻ do zachowania 100 zł z całości wniesionej opłaty.
W sytuacji niezrealizowania wizyty z przyczyn leżących po stronie CMŻ pacjentowi przysługuje prawo do całkowitego zwrotu wniesionej opłaty.
Płatności można dokonać przelewem tradycyjnym lub on line.
W miejsce: imię i nazwisko wpisz IMIĘ I NAZWISKO PACJENTA oraz DATĘ WIZYTY.
W PORADNI PRACUJĄ
Slide
Katarzyna Bąbik
terapeuta NDT-Bobath
„Moja praca jest moją pasją” Absolwentka Medycznego Studium Zawodowego w roku 2001,Absolwentka Łódzkiego Uniwersytetu Medycznego o kierunku fizjoterapia, w trakcie specjalizacji w dziedzinie fizjoterapii. Certyfikowany terapeuta koncepcji NDT-Bobath (Basic, baby, advance). Ukończone szkolenia (kursy i warsztaty) z zakresu rehabilitacji neurologicznej dzieci oraz ich terapii.
Ukończone kursy i szkolenia min.: „Kurs diagnostyki funkcjonalnej TIMP”, „Terapia Neurorozwojowa NDT-Bobath Baby”, „Małe dziecko w wieloprofilowej terapii”, „Wcześniak”, „Podstawy neurorozwojowej diagnostyki i terapii niemowląt oraz małych dzieci”,”Asymetria”… Członek Zarządu PS NDT-Bobath, współorganizator Miedzynarodowego Kongresu EBTA 2014 – „A Preemie is always a Preemie…?”, Lider na kursach NDT-Babath Basic i Baby.
Od 20 lat pracuję z dziećmi o zaburzonym – nieharmonijnym rozwojem ruchowym, z dziećmi prezentującymi asymetrię ułożeniową, z dziećmi z wadami ortopedycznymi narządu ruchu, z dziećmi z hipotonią osiową i centralną.
Prywatnie… żona i mama 3 wspaniałych dzieci 13, 10, 4 lata, w wolnych chwilach lubię ruch, aktywności z dziećmi na swieżym powietrzu, spotkania z przyjaciółmi i wyjazdy w nieznane.
Maria Osińska
terapeuta NDT-Bobath
Absolwentka Konstancińskiej Szkoły dla Fizjoterapeutów Certyfikowany terapeuta metody NDT-Bobath (basic, baby, advance). Liczne ukończone szkolenia, warsztaty i kursy dotyczą diagnozy (np. Infant Motor Profile, Groningen, Holandia,2017) oraz terapii dziecka przedwcześnie urodzonego i niemowlaków ( m.in.: „Dziecko wiotkie”, „Budowanie kontroli u niemowlaków z nieprawidłowym rozkładem napięcia”, „Zastosowanie technik proprioreceptywnych w terapii małego dziecka”,”Wprowadzenie do pediatrycznej rehabilitacji przedsionkowej”, „Małe dziecko w wieloprofilowej terapii” czy „Wcześniak”. Uczestnik i współorganizator z ramienia PS NDT – Bobath Międzynarodowego Kongresu „A Preemie is always a Preemie…?” – Warszawa 2014 Wielokrotny asystent podczas kursów NDT-Bobath Basic i NDT – Bobath Baby.
Od wielu lat pracuje głównie z dziećmi z zaburzeniami neurologicznymi, ze szczególnym uwzględnieniem okresu niemowlęcego, z dziećmi przedwcześnie urodzonymi oraz z dziećmi z zaburzeniami rozwoju ruchowego o różnej etiologii.
A prywatnie….Żona i mama na pełnym etacie, która relaksuje się przy gotowaniu dla rodziny i przyjaciół(oraz wszystkich głodnych i odważnych). A po dobrym posiłku lubi posłuchać równie dobrej muzyki lub wybrać się na górską wyprawę.
Jolanta Dzierzyc-Kulhawik
terapeuta NDT-Bobath
Absolwentka Medycznego Studium Zawodowego w zespole Szkół Medycznych w Bydgoszczy - Fizjoterapia
Licencjat Pedagogiki Opiekuńczo-Wychowawczej z fizjoterapią Studia Wyższe w zakresie Pedagogika na wydziale Pedagogiki i Psychologii w Białymstoku CERTYFIKOWANY TERAPEUTA Terapia Neurorozwojowa NDT-Bobath Basic Terapia Neurorozwojowa NDT-Bobath Baby
W wolnym czasie lubię spędzać czas z rodziną , przyjaciółmi i dobrą książką
Iwona Roczek
terapeuta NDT-Bobath
Absolwentka Konstancińskiej Szkoły Fizjoterapii. Certyfikowany terapeuta NDT Bobath Basic i NDT Bobath Baby. Ukończone liczne kursy i warsztaty dotyczące diagnozy(metoda Prechtla) i terapii niemowląt.
Od ponad 20 lat do dzisiaj pracownik oddziału neonatologii CM "Żelazna"- gdzie spotykam się z mamą i nowo narodzonym dzieckiem często wcześniakiem.
Już w pierwszych dniach życia dziecka mama jest poinstruowana, jak prawidłowo opiekować się maluszkiem, a w razie potrzeby ma zalecone elementy ćwiczeń.
W Przychodni udzielam pomocy dzieciom w przedziale wiekowym 0 - 2 lata w zakresie:
- asymetria ułożeniowa, - zaburzenia napięcia mięśniowego - zespoły genetyczne ( np. zespół Downa , Wolf Hirschhorn , Prader- Willi i inne) - kręcz szyi - problemy rozwojowe wcześniaków - opóźniony rozwój ruchowy - instruktaż pielęgnacyjny nowo narodzonego dziecka Spotkanie ze mną polega na wnikliwej obserwacji dziecka, badaniu, ćwiczeniach, omówieniu prawidłowej pielęgnacji dziecka na danym etapie rozwoju oraz zaleceniu elementów ćwiczeń do wykonywania w domu - jeżeli jest taka potrzeba.