KTG - Centrum Medyczne Żelazna
PolishEnglishUkraineRussiaIndiaflaga Wietnam


Przychodnia:
22 25 59 900  Infolinia:
22 25 59 818

 


 

logo Centrum Medyczne Żelazna

 Żelazna bloguje - blog tłumacz migowy Podmiot Leczniczy Miasta Stołecznego Warszawy  przetargi i ogloszenia  logo bip
KTG

KTG, czyli kardiotokografia, stanowi jedno z kluczowych badań przeprowadzanych u kobiet pod koniec ciąży. Jest to niezwykle istotne, gdyż pozwala ocenić wiele ważnych parametrów zarówno dla matki, jak i dziecka. Badanie wykonasz w Przychodni św. Zofii w ramach kontraktu z NFZ, jak i odpłatnie.

Jak wygląda badanie?

Podczas badania, położna zakłada specjalne elastyczne pasy na brzuch kobiety. Następnie do tych pasów mocuje się głowicę kardiograficzną i tokograficzną. Cała procedura trwa zazwyczaj od 20 do 30 minut, choć czasami może się wydłużyć, szczególnie jeśli dziecko zdecyduje się na drzemkę w trakcie badania. Dlatego zawsze warto mieć przy sobie przekąskę i wodę.

Jak umówić się na badanie?

Jeśli chcesz wykonać KTG w terminie porodu w ramach kontraktu z NFZ, wystarczy zadzwonić pod numer 22 25 59 900 i umówić się na konkretny termin. Zapisy są przyjmowane od poniedziałku do piątku w godzinach od 8.00 do 19.00.

Jeśli natomiast preferujesz wykonanie badania odpłatnie, również możesz skorzystać z usług Przychodni św. Zofii. Wystarczy zadzwonić pod ten sam numer: 22 25 59 900.

Koszt badania wynosi 100 zł.

Panie w ciąży wysokiego ryzyka (np. cukrzyca czy nadciśnienie) zapraszamy bez zapisów, zgodnie z zaleceniami lekarza prowadzącego, do naszej Izby Przyjęć.

Co dalej?

W dniu badania zgłoś się do Rejestracji w Przychodni, ul. Żelazna 90 min. 15 minut przed badaniem. Tam otrzymasz dalsze instrukcje.

Pamiętajcie! Jeśli coś Was niepokoi, zawsze możecie zgłosić się do Izby Przyjęć bez zapisu (czynna całą dobę).

 

 

edytuj
Przychodnia w Social Media
Edytuj
Najcześciej szukane informacje
Na skróty
Pracownia USG
Rehabilitacja uroginekologiczna
Rehabilitacja dziecięca
Konsultacje laktacyjne
Wypożyczalnia laktatorów