PolishEnglishUkraineRussiaIndiaflaga Wietnam

logo Centrum Medyczne Żelazna

 Żelazna bloguje - blog tłumacz migowy Podmiot Leczniczy Miasta Stołecznego Warszawy  przetargi i ogloszenia  logo bip
Chustonoszenie

Serdecznie zapraszamy na warsztaty grupowe z doradcą chustonoszenia!

Czy warto nosić dzieci w chuście? Oczywiście, że tak! Chustonoszenie to korzyści zarówno dla matki, jak i dla dziecka. Oto niektóre z nich:

  • Budowanie bliskości między rodzicem a dzieckiem
  • Wsparcie prawidłowego kształtowania stawu biodrowego
  • Wsparcie rozwoju emocjonalnego dziecka
  • Spokojny i dłuższy sen malucha
  • Pomoc przy opiece nad drugim dzieckiem
  • Stymulacja laktacji oraz możliwość nakarmienia dziecka w każdej sytuacji
  • Ułatwienie przemieszczania się po mieście, na wakacjach, w górach
  • Możliwość poświęcenia czasu czynnościom dnia codziennego

Doświadczenie powyższych korzyści w pełni jest możliwe tylko w sytuacji kiedy, kiedy posiadasz podstawowe informacje na temat rozwoju swojego dziecka, potrafisz nadać mu w chuście prawidłową pozycję i odpowiednio ją dociągać. Ważnym aspektem prawidłowego noszenia jest również postawa osoby noszącej.

Spotkanie z Doradcą Noszenia jest najlepszą drogą do nauki prawidłowego noszenia dziecka w chuście. Oprócz informacji teoretycznych na temat rozwoju kręgosłupa, właściwego ubioru podczas noszenia, rodzajów chust i nosideł, poznasz sposób, w jaki można nadać prawidłową pozycję dziecku w chuście. Dowiesz się, na co zwrócić uwagę podczas wiązania, ale przede wszystkim nauczysz się motać dziecko by bezpiecznie wyruszyć z nim w świat.

Jeśli masz problem z wyborem chusty czy nosidła, albo przeraża Cię ogrom propozycji na rynku, Doradca nakieruje Cię na najlepsze rozwiązanie. Na warsztatach ćwiczymy motanie własnego dziecka (oprócz treningu na lalce) w celu sprawdzenia czy już umiesz to zrobić w sposób prawidłowy i bezpieczny. Jest to gwarancja skuteczności szkolenia.

Dla kogo warsztaty wiązania z przodu ciała, tzw. kangur?

Na warsztaty zapraszamy rodziców dzieci do 4 miesiąca życia. Ze względu na szczególny dla kobiety czas pierwszych tygodni po porodzie rekomendowane jest, aby w okresie połogu w warsztatach uczestniczyło oboje rodziców. Zapraszamy również kobiety ciężarne. Zapewniamy fantomy i chusty do treningu.

Koszty i terminy zajęć

KOSZT:

  • 180 zł za 1 osobę lub 250 zł za parę

NAJBLIŻSZE TERMINY:

  • 24.04.2024 r. godz. 13:30-15:30

Zapewniamy chusty i lalki treningowe.

Dzięki nawiązaniu współpracy ze sklepem CarryLove.pl podczas warsztatów w naszej szkole rodzenia masz możliwość wiązania swojego dziecka w chusty najwyższej jakości.Jeśli jednak wolisz uczyć się na swojej chuście, nie ma problemu, weź ją ze sobą na zajęcia!  

CarryLove.pl to sklep i wypożyczalnia chust nosideł i akcesoriów w którym znajdziesz wszystko czego potrzeba do noszenia i tulenia maluszka. To pierwszy a zarezem największy babywearingowy sklep stacjonarny w Warszawie. Działa również jako sklep internetowy z ogromnym asortymentem. Znajdziesz tam chusty długie i kółkowe, nosidełka ergonomiczne i akcesoria okołochustowe. Sklep oferuje produkty największych polskich i światowych producentów - rzeczy najwyższej jakości przetestowane certyfikowane i bezpieczne dla Ciebie i Twojego Dziecka.

 carry

Slide
ZAJĘCIA PROWADZI
anna_jakobik
mgr Anna Jakóbik
fizjoterapeutka uroginekologiczna
Fizjoterapeutka uroginekolgiczna pracująca w oddziałach Szpitala św. Zofii oraz w Przychodni Specjalistycznej św. Zofii. Doradca noszenia po kursie zaawansowanym ClauWi®, Instruktor masażu Shantala. Mama Gabrysi, Oli i Łucji.
Slide
„Nie da się jednak rozpieścić dziecka w wieku niemowlęcym,
oferując mu uwagę i gotowość do dostrzegania i zaspokajania jego potrzeb.
Rozpieszczać bowiem znaczy dawać mu coś, czego tak naprawdę nie potrzebuje,
a odbierać coś, co samo już potrafi.”
Evelin Kirkilionis „Więź daje siłę”
 
edytuj
Znajdź nas w social mediach
Edytuj
Najcześciej szukane informacje
Na skróty
Izba przyjęć
Poród na Żelaznej
Sale rodzinne
Do pobrania
Szkoła rodzenia
Sklep
Żelazna bloguje