ZAPISKI Z CZATU

W dniu 25 października odbył się czat z naszą położną pracującą w Bloku Porodowym Bożeną Zaborowską.

Pytań oraz wątpliwości było wiele, ale staraliśmy się na wszystkie skrupulatnie odpowiadać.

Zapraszamy do zapisków z czatu - może znajdziecie odpowiedź na nurtujące Was pytania :-)

1Dzień dobry. Chciałabym rodzić w szpitalu św. Zofii nie jestem jednak z Warszawy. Czy w takim wypadku skierowanie od lekarza jest potrzebne? To moja pierwsza ciąża i nie za bardzo się orientuję w temacie. Czy może dobrze by było zapisać się na wizytę do lekarza w szpitalu?
Odpowiedź:
Dzień dobry Pani, dziękujemy za kontakt.
To, że nie jest Pani mieszkanką Warszawy, nie stanowi problemu. Zapraszamy w terminie porodu na kontrolny zapis KTG do Izby Przyjęć bądź wcześniej, jeżeli zacznie się poród 😀 Nie wymagamy skierowania. Do zobaczenia 😀

2Dzień dobry, bardzo chciałabym rodzić na Żelaznej. (…) Chciałabym skorzystać z opieki położnej indywidualnie - wiem, że można taką opcje wykupić. Aktualnie jestem w 29 tyg., kiedy powinnam wybrać i zgłosić się do takiej położnej?
Odpowiedź:
Dzień dobry Pani, dziękujemy za kontakt. Jeżeli jest Pani zainteresowana indywidualną formą opieki okołoporodowej, poniżej przesyłamy listę położnych wraz z numerami. Zachęcamy do kontaktu z wybraną przez siebie położną - warto już w najbliższym czasie sprawdzić jej dostępność w Pani terminie porodu. Usługi okołoporodowe
3Witam, jestem 8 dni po CC […] czy po 2 CC jest szansa na vbac? Mam 36 lat 😀 Za późno dowiedziałam się w tej ciąży o możliwości właśnie porodu SN po 1 CC..😞 Za mało czasu do rozwiązania, aby się solidnie przygotować, jednak bardzo się bałam CC.
Odpowiedź:
Po 2 porodach zakończonych drogą cesarskiego cięcia, poród naturalny jest możliwy pod warunkiem braku przeciwskazań medycznych. […] Nasz Szpital wspiera Pacjentki w porodach naturalnych po cięciach cesarskich.
4Witam, czy czop śluzowy zawsze wypada? Mam 9 dni do planowanego terminu porodu (pierwsza ciąża) i się zastanawiam, bo oznak, póki co żadnych.
Odpowiedź:
Dzień dobry Pani, dziękujemy za kontakt. Odejście czopu śluzowego nie zawsze jest widoczne przez Pacjentkę i jest to tylko jeden z symptomów zapowiadających poród.
5Czy jeśli do planowanego dnia porodu poród się nie zacznie na ktg trzeba przyjechać z samego rana?
Odpowiedź:
Jeśli poród nie rozpocznie się w terminie, na KTG należy przyjechać ok. godziny 8:00 rano do Izby Przyjęć.
6Czy badania przesiewowe na SMA są bezpłatne?
Odpowiedź:
Tak. Badania przesiewowe na SMA są bezpłatne.
7Jeszcze mam pytanie czy to normalne ze jestem w 39+1 tygodniu ciąży i nie czuje żadnych skurczy?
Odpowiedź:
Tak, to normalne. Może tak być.
8Czy to normalne ze dziecko ma czkawkę trwa od kilku do kilkunastu minut?
Odpowiedź:
Czkawka dziecka jest normalnym zjawiskiem

Śledźcie naszego fb, ponieważ planujemy już kolejne spotkania on-line z naszymi Pracownikami. Nie na wszystkie pytania jesteśmy w stanie odpowiedzieć podczas czatu.

Jednocześnie informujemy, że nie udzielamy konsultacji medycznych przez internet bez zebrania szczegółowego wywiadu i wstępnej diagnostyki - to kwestia bezpieczeństwa pacjenta oraz etyki wykonywania zawodu.

Dziękujemy za zrozumienie.