„CAFE ZOFIA - U POŁOŻNYCH”
najprawdopodobniej jedyne takie miejsce w Polsce

Niewielki, opustoszały lokal przy ul. Nowolipie 25 w Warszawie, dzięki położnym ze Szpitala św. Zofii w Warszawie ma szansę stać się miejscem, jak same mówią: „dobrych spotkań i dobrych myśli”.
To właśnie tam, po spontanicznym pomyśle i pracy wykonanej także przez nie same, powstała Kawiarnia „Cafe Zofia – u położnych”, która rozpocznie działalność 9 marca 2020 roku.

W Cafe Zofia położne planują organizować warsztaty, prezentacje, spotkania grup wsparcia a także szkolenia dedykowane kobietom, dzieciom, rodzinom. W marcu odbędą się tam m.in.: wykład o mięśniach dna miednicy, pogadanka o noszeniu w chuście i masażu maluszka a także o sposobach na udane zajście w ciążę.

Rok 2020 został przez Światową Organizację Zdrowia ogłoszony Rokiem Pielęgniarek i Położnych. Inicjatywa zorganizowania Kawiarni wpisuje się w te obchody promując zawód położnej jako tej, która wspiera kobietę na każdym etapie jej życia. Jest opiekunką pierwszych dni życia dziecka a także wspiera rodzicielstwo.

Marzeniem, tworzących „Cafe Zofia” położnych, jest także integracja środowiska medycznego – czyli stworzenia miejsca wymiany myśli, doświadczeń, zawodów medycznych. Już w marcu odbędzie się tam spotkanie lekarzy i położnych na temat porodów drogami natury po wcześniejszym cesarskim cięciu.

Będzie to także miejsce spotkań z autorami książek dla dorosłych i dla dzieci oraz osobami ze świata kultury. Pierwsze takie spotkanie odbędzie się 24 marca. Gościem „Cafe Zofia” będzie Magda Knedler, pisarka, autorka książki „Położna z Auschwitz”, w której przedstawiła wyjątkową postać polskiego położnictwa – Stanisławę Leszczyńską.

Więcej na www.cafezofia.pl
FACEBOOK