Staż szpitalny w CMŻ dla fizjoterapeutów uroginekologicznych - Centrum Medyczne Żelazna
PolishEnglishUkraineRussiaIndiaflaga Wietnam

Przychodnia: 22 25 59 900  Infolinia: 22 25 59 818

logo Centrum Medyczne Żelazna

 Żelazna bloguje - blog tłumacz migowy Podmiot Leczniczy Miasta Stołecznego Warszawy  przetargi i ogloszenia  logo bip

Fizjoterapia uroginekologiczna

Celem stażu jest przybliżenie pracy fizjoterapeuty uroginekologicznego z pacjentkami na oddziałach ginekologiczno- położniczych w szpitalu Św. Zofii.

Jest to możliwość poznania zasad i nabycia umiejętności wykonania badania mięśni dna miednicy we wczesnym etapie po porodzie.

Stażyści zdobędą umiejętność przeprowadzenia dokładnego wywiadu poporodowego oraz badania fizykalnego mięśni dna miednicy, rozejścia mięśni prostych brzucha czy konsultacji dotyczących dolegliwości bólowych lub obrzęków. Na tej podstawie stażyści nauczą się doboru odpowiednich metod postępowania oraz planowania fizjoterapii u poszczególnych pacjentek w czasie połogu.
W przypadku pacjentek ginekologicznych będących po operacjach drogą brzuszną lub przez pochwową stażyści nauczą się postępowania i zaleceń profilaktycznych we wczesnym etapie pooperacyjnym.

Zapraszamy serdecznie fizjoterapeutów uroginekologicznych na staż szpitalny do Centrum Medycznego Żelazna.

Warunki wstępne:

 • ukończony kurs z fizjoterapii uroginekologicznej uprawniający do badania per vaginum,
 • prawo wykonywania zawodu fizjoterapeuty,
 • Doświadczenie w pracy z pacjentkami uroginekologicznymi – min. 3 miesiące.

Wymagane dokumenty:

 • CV zawierające klauzulę: „Dobrowolnie i świadomie wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zamieszczonych w moich dokumentach aplikacyjnych (CV, dyplomy itd.), przez Centrum Medyczne „Żelazna” sp. z o. o. w Warszawie (adres siedziby: ul. Żelazna 90, 01 – 004 Warszawa), jako administratora danych, w celach rekrutacji na staż szpitalny. Mam świadomość, że mogę wycofać zgodę w każdej chwili, poprzez wysłanie oświadczenia na adres mailowy: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub pisemnie na adres siedziby administratora. Mam świadomość, że wycofanie zgody nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie tej zgody przed jej wycofaniem.”
 • Kopia zaświadczenia o ukończeniu kursu z fizjoterapii uroginekologicznej.
 • Kopia prawa wykonywania zawodu.
 • Zaświadczenie o min. 3-miesięcznym doświadczeniu w pracy z pacjentkami uroginekologicznymi*
 • Kserokopia polisy obowiązkowego ubezpieczenia OC fizjoterapeuty (oryginał do wglądu).

*W przypadku braku wymaganego doświadczenia, decyzja o kwalifikacji na staż będzie podejmowana indywidualnie, na podstawie rozmowy z kandydatem.

Zgłoszenia:

 • Przez formularz kontaktowy na dole strony.
 • Mailowo (należy załączyć wszystkie ww. wskazane dokumenty i informacje).

Program ramowy stażu:

 • Badanie mięśni dna miednicy oraz postępowanie profilaktyczne u pacjentek po porodzie siłami natury;
 • Edukacja pacjentek po cesarskim cięciu obejmująca zalecenia poporodowe oraz instruktaż automasażu blizny;
 • Edukacja pacjentek po operacjach ginekologicznych* (plastyka pochwy, taśma TOT, endometrioza, nowotwory złośliwe, korekcja płci);
 • Konsultacje fizjoterapeutyczne* na oddziałach, w ramach pracy zespołu fizjoterapii: obrzęki, dolegliwości bólowe, rozejście mięśni prostych brzucha, aplikacje kinesiotaping;
 • Badanie USG kresy białej w ramach badania naukowego.
 • Zaliczenie stażu w formie praktycznej.

*Ilość i rodzaj konsultacji zależy od wykonywanych operacji i potrzeb pacjentek przebywających na oddziałach.

Staż odbywa się wyłącznie na terenie Szpitala Specjalistycznego św. Zofii (nie ma możliwości
odbywania stażu w Przychodni).

Czas trwania stażu:

 • 20h zegarowych do zrealizowania w czasie 1 – 3 tygodni.
 • Godziny odbywania stażu: 8:00-12:00.

Istnieje możliwość rezerwacji terminu stażu z wyprzedzeniem za opłatą rezerwacyjną (w miarę dostępności miejsc).

Cena:

 • 1500,00 zł

Cena obejmuje:

 • 20 godzin stażu,
 • materiały szkoleniowe,
 • certyfikat ukończenia szkolenia.
Slide
OPIEKUNOWIE STAŻU
wioletta_bojanowska
mgr Wioletta Bojanowska
fizjoterapeutka uroginekologiczna
Certyfikowana Fizjoterapeutka uroginekologiczna z wieloletnim doświadczeniem, po specjalistycznym wielomodułowym kursie PTUG, Członek Polskiego Towarzystwa Uroginekologicznego. Uczestniczyła w wielu kursach z tematyki uroginekologicznej i okołoporodowej, m.in. Osteopatyczne podejście w terapii kobiet, Aspekt położniczy i osteopatyczny w trakcie ciąży, porodu i połogu czy interdyscyplinarna fizjoterapia uroginekologiczna. W swojej codziennej pracy bazuje na diagnostyce obrazowej z użyciem USG oraz korzysta z różnych metod i technik terapeutycznych, umożliwiając holistyczne podejście do leczenia. Zajmuje się pacjentkami z dolegliwościami bólowymi w obrębie miednicy mniejszej, kobietami w ciąży i po oraz z zaburzeniami nietrzymania moczu czy stolca. Instruktor Szkoły rodzenia i masażu Shantala.
daria_lipa
mgr Daria Lipa
fizjoterapeutka
Ukończyła fizjoterapię na Uniwersytecie Medycznym w Warszawie. Posiada wieloletnie doświadczenie w masażu i pracy indywidualnej z pacjentem. Ukończyła kursy „Fizjoterapia zaburzeń dna miednicy” i „Fizjoterapia w połogu” wg. Koszli, oraz wiele innych, dzięki którym łączy w swojej pracy techniki powięziowe, wisceralne i stawowe.
agata_krawczyk
mgr Agata Krawczyk
fizjoterapeutka uroginekologiczna
Ukończyła Warszawski Uniwersytet Medyczny na kierunku fizjoterapia, zdobywając Złoty Laur Absolwenta za uzyskanie najlepszych wyników w nauce. Obecnie doktorantka Szkoły Doktorskiej Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. Certyfikowana Fizjoterapeutka Uroginekologiczna, po ukończeniu wielomodułowego specjalistycznego szkolenia Polskiego Towarzystwa Uroginekologicznego. Uczestniczyła w licznych kursach dotyczących m.in: terapii blizn, rozejścia mięśni prostych brzucha oraz aktywności fizycznej kobiet w ciąży i po porodzie. W swojej pracy łączy techniki manualne i aktywność fizyczną.
edytuj
Znajdź nas w social mediach
Edytuj
Najcześciej szukane informacje
Na skróty
Izba przyjęć
Poród na Żelaznej
Sale rodzinne
Do pobrania
Szkoła rodzenia
Sklep
Żelazna bloguje