Zapiski z czatu z położną - dom narodzin i usługi dodatkowe - Centrum Medyczne Żelazna
PolishEnglishUkraineRussiaIndiaflaga Wietnam


Przychodnia:
22 25 59 900  Infolinia:
22 25 59 818

 


 

logo Centrum Medyczne Żelazna

 Żelazna bloguje - blog tłumacz migowy Podmiot Leczniczy Miasta Stołecznego Warszawy  przetargi i ogloszenia  logo bip

Prezentujemy zapiski z czatów, które odbyły się w ramach wirtualnego dnia otwartego, w dniach 02-06.11.2020 r.
Na Pytania odpowiadały położne Agnieszka Machniewicz i Dorota Bednarczyk.

Czy mając dodatni GBS możliwy jest poród w Domu Narodzin? Czy możliwy jest poród w wodzie?

 • Tak jest możliwy, nie stanowi również przeciwwskazania do porodu w wodzie.

Mam 40 lat w drodze pierwsze dziecko, aktualnie 24TC. Ciąża na razie bez uwag. Jeżeli to się nie zmieni to mam szansę na rodzenie w domu narodzin?

Jakie wymagania należy spełniać by rodzic w domu narodzin u Państwa? I jak można tam się dostać? Czy po przyjedzie na izbę kobieta jeśli powie, że chce tam rodzic to jest tam kierowana czy inaczej to wygląda?

Chciałabym się dowiedzieć, jak wygląda przyjęcie do szpitala po odpłynięciu wód, ale przy braku regularnych skurczy. Mam dodatni wynik GBS, w związku z czym dostałam informację, żeby pojawiać się w szpitalu po upływie 2-3 godzin od zaobserwowania odpłynięcia wód (aby podać antybiotyk) i obawiam się, że może być to jeszcze za krótko, aby pojawiły się częste i regularne skurcze. Chciałabym rodzić w Domu Narodzin, stąd moje wątpliwości (przeszłam wstępną kwalifikację).

 • Ma Pani właściwe informacje, dlatego powinna się Pani pojawić w izbie przyjęć po 3 godzinach od odpłynięcia wód (jeśli nie ma czynności skurczowej).

Czy są jakieś działania, które mogłabym podjąć w celu sprowokowania skurczy jeszcze w domu? I jeszcze mam pytanie odnośnie do przyjęcia (cały czas mam na myśli poród rozpoczęty odejściem wód) – czy jeśli zostanę ostatecznie zakwalifikowana do Domu Narodzin na Izbie Przyjęć, to mogę od razu się tam udać nawet bez regularnych skurczy i tam sobie na nie pracować; czy wtedy czekam na Izbie Przyjęć aż się pojawią, ewentualnie na dalsze decyzje związane z wywołaniem porodu?

 • Masowanie brodawek oraz długi ciepły prysznic (temperatura wody około 37 stopni) są domowymi metodami sprowokowania skurczy. Na pewno przed przyjazdem proszę zjeść ciepły posiłek. Po przybyciu do izby przyjęć obowiązuje Panią ostateczna kwalifikacja do Domu Narodzin. Jeżeli kwalifikacja jest pozytywna, oczekuje Pani na dalszy przebieg porodu w Domu Narodzin.

Czy przyjmowanie acardu 75 w pierwszych tygodniach ciąży, letroxu 25 i wcześniejsze poronienie w 9 tyg (łyżeczkowanie) jest automatyczną dyskwalifikacją do porodu w Domu Narodzin?

Chciałabym wiedzieć jak wygląda obecnie sytuacja z możliwością opłacenia prywatnej sali? Bardzo chciałabym, aby mój mąż mógł ze mną zostać po porodzie, jesteśmy sami w Warszawie, dodatkowo szaleje Covid. Czy są jakieś zapisy/rezerwacje na te sale? Czy może ze względu na pandemię nie ma takiej możliwości w ogóle?

 • Sala porodowa jest bezpłatna, ojciec przebywa z mamą od momentu przyjęcia do bloku porodowego i do 2 godzin po porodzie. Można wykupić dodatkowo pojedynczą salę po porodzie, ale w obecnej sytuacji nie ma możliwości, aby mąż mógł tam z Panią przebywać. Chęć skorzystania z takiej sali zgłasza Pani przy przyjęciu do szpitala.

Jestem teraz w 6 m.c. i chciałabym, zapytać czy jest w Państwa szpitalu możliwość wykupienia takiej usługi – porodu w prywatnym pokoju, w którym będę mieć zagwarantowane miejsce plus opieka pani położnej na kilka tygodni przed porodem?

 • Nie ma możliwości (ani tez konieczności) wykupienia pokoju do porodu. Każda sala jest salą pojedynczą, w której może Pani rodzić z osobą towarzyszącą. Jeżeli chce Pani skorzystać z indywidualnej usługi akuszerskiej – trzeba skontaktować się z wybraną położną. Lista położnych

Czy aby zarezerwować Panią położną do porodu, trzeba dzwonić do każdej z Pań z listy z Państwa strony internetowej, aby się dowiedzieć czy położna ma wolne terminy, czy jest może taka informacja dostępna pod jednym numerem telefonu?

 • Tak, należy sprawdzić samodzielnie, czy wybrana położna ma dostępny termin. Ze względów logistycznych nie prowadzimy zbiorczego rejestru dostępnych terminów.

Jak mogłabym podpisać umowę z położną? Czy muszę udać się na miejsce?

 • Rozmowa z położną może odbyć się online, umowę przesyłamy drogą mailową.

Jestem zainteresowana indywidualną opieką położnej w trakcie porodu. Termin mam na połowę kwietnia. Kiedy powinnam skontaktować sie z położną z udostępnionej listy?

 • Z położną należy skontaktować się jak najszybciej.

Mam pytanie odnośnie dedykowanej położnej podczas porodu. Czy są jakieś ograniczenia co do tygodnia ciąży, w którym się chce umówić na poród z Państwa położną, czy limitem jest tylko to czy któraś z Pań ma wolny termin?

 • Pacjentka objęta jest indywidualną opieką porodową od 37 do 42 tygodnia ciąży. Istnieje możliwość indywidualnych ustaleń z położną w przypadku zagrożenia porodem przedwczesnym. Zalecam umówienie się z położną jak najwcześniej (najlepiej już od 20 tygodnia ciąży).

Chciałam zapytać jak wygląda zapis do położnej i na czym polega umowa między nami? Czy prowadząca położna prowadzi tez szkole rodzenia?

 • Jeżeli chodzi o usługi indywidualne – na stronie www znajdują się nr telefonów i należy skontaktować się z wybraną przez siebie położną. Umowa jest wysyłana drogą mailową, określa m. in. na kiedy zostaje zawarta, kto jest położną rezerwową. Niektóre z położnych świadczących usługi okołoporodowe prowadzą również zajęcia w szkole rodzenia.

Mam pytanie odnośnie opłaty za prywatne usługi położnej podczas porodu. Wyczytałam informacje, że od nowego roku ma być kolejna podwyżka. Czy jeśli będziemy podpisywać umowę w grudniu, a termin porodu mam na styczeń to jaka cena mnie będzie obowiązywać?

 • Jeżeli umowa będzie podpisana w grudniu, to będą obowiązywać ceny ustalone w umowie. Dodam, że wszystkie zasady ustali Pani indywidualnie z położną.

Chciałabym rodzić u Państwa w szpitalu. Czy przed porodem powinnam umówić się na spotkania z położną? Czy taka usługa jest dostępna tylko po wykupieniu konkretnej położnej?

 • Jest możliwość umówienia się z położną komercyjnie w przychodni przyszpitalnej, ale nie jest to obowiązek. Jeżeli ma Pani chęć umówienia takiego spotkania prosimy o kontakt z rejestracją przychodni pod numerem 22 25 59 900.

Na początku lutego planuję rodzić w szpitalu św. Zofii przez cesarskie cięcie. Chciałabym się dowiedzieć w jaki sposób mogłabym wykupić dodatkową opiekę po porodzie i ewentualnie kiedy by miało to nastąpić.

 • Jeżeli będzie Pani zainteresowana taką usługą, należy zgłosić ten fakt przy przyjęciu do szpitala.

Chciałabym się zapytać czy w dobie pandemii jest możliwość wynajęcia pokoju poporodowego 1-osobowego i czy w nim Tata może przebywać czy aktualnie jest zakaz odwiedzin?

 • Jest możliwość wykupienia sali pojedynczej po porodzie, ale aktualnie nie mogą w niej przebywać osoby odwiedzające, tu również obowiązuje zakaz odwiedzin.

Mam pytanie co do porodu rodzinnego. Ile kosztuje wynajęcie sali rodzinnej tak żeby mąż był cały czas z Nami?

 • Sale porodowe są bezpłatne. Poród rodzinny również. Mąż w obecnej sytuacji może przebywać z Panią w trakcie porodu i do 2 godzin po jego zakończeniu.

Czy jest możliwość rezerwacji sali 1-osobowej po porodzie? Czy jest dodatkowo płatna?

 • Istnieje taka możliwość, ale dopiero w dniu porodu zgłasza Pani taką chęć przy przyjęciu do szpitala. Jeżeli sala jest dostępna, to będzie na Panią czekać. Sama rezerwacja sali nie jest płatna. Opłaca Pani salę od momentu rozpoczęcia pobytu. Cennik oraz dodatkowe informacje znajdzie Pani w naszym informatorze: Informator poród na Żelaznej
edytuj
Znajdź nas w social mediach
Edytuj
Najcześciej szukane informacje
Na skróty
Izba przyjęć
Poród na Żelaznej
Sale rodzinne
Do pobrania
Szkoła rodzenia
Sklep
Żelazna bloguje