Zapiski z czatu z położną Moniką Narożnik - Centrum Medyczne Żelazna
PolishEnglishUkraineRussiaIndiaflaga Wietnam


Przychodnia: 22 25 59 900 Infolinia: 22 25 59 818

logo Centrum Medyczne Żelazna

 Żelazna bloguje - blog tłumacz migowy Podmiot Leczniczy Miasta Stołecznego Warszawy  przetargi i ogloszenia  logo bip

Gościem naszego ostatniego czatu była położna pracującą w Izbie Przyjęć, Pani Monika Narożnik.

Przez półtorej godziny pojawiło się bardzo dużo ciekawych pytań – publikujemy Wam poniżej zapis rozmowy.

Może znajdziecie odpowiedź na nurtujące Was pytania 😀

Dzień dobry. Kiedy placówka planuje zorganizować dni otwarte?

Odpowiedź:

Dzień dobry Pani, póki co dni otwarte są wstrzymane. Jeśli się coś zmieni, będziemy na bieżąco informować. Tymczasem zapraszam na wirtualny spacer po szpitalu z naszymi położnymi.
Zapraszam serdecznie

Dzień dobry, rodziłam u Was w lutym 2020. Czy zaszły jakieś ważne zmiany przy przyjęciu lub podczas porodu, po porodzie o których powinnam wiedzieć? Pozdrawiam

Odpowiedź:

Dzień dobry. Zmieniło się troszkę, na lepsze mam nadzieję :) Nie robimy już rutynowo testów w kierunku COVID (chyba, że Pacjentka zgłasza infekcje - nie wpływa to jednak na przyjęcie do szpitala), osoba bliska może z Panią być w Izbie Przyjęć. Aktualne zasady epidemiologiczne dostępne są w tym miejscu.
Pozdrawiam serdecznie

Dzień dobry, bardzo chciałabym rodzić w Państwa szpitalu, jestem w 7 miesiącu ciąży i chciałbym zapytać, czy jest taka możliwość, że pacjentka nie zostanie przyjęta i odesłana do innego szpitala? Przyznam, że towarzyszą mi takie obawy, dlatego bardzo proszę o odpowiedź.

Odpowiedź:

Dzień dobry Pani. Dziękuję za pytanie. Jeśli chodzi o odesłanie Pacjentek, to takie sytuacje zdarzają się naprawdę bardzo rzadko. Czasem potrzeba troszkę dłużej poczekać na przyjęcie, ale staramy się przyjmować wszystkie Pacjentki. Dodam, że obserwujemy obecnie niż demograficzny, tak że proszę być dobrej myśli. Czekamy na Panią.

Chciałabym się zapytać o możliwość porodu naturalnego po dwóch cesarskich cięciach. Wiem, że Państwo się specjalizują w takich porodach. Dopiero planuję samo zajście w ciążę, ale wiem że będę chciała próbować rodzic naturalnie. Chciałabym się zapytać, może się Pani orientuje, co powinnam zrobić przed zajściem w ciążę i w trakcie, aby maksymalnie podwyższyć możliwość pozytywnej kwalifikacji.

Odpowiedź:

Pani Aleksandro obawiam się, że na tym etapie nic nie można zrobić Kwalifikacja do próby porodu naturalnego po cięciu cesarskim jest ok 36 tc, i na tej podstawie lekarz podejmuje decyzję. Jeśli poczuje się Pani spokojniejsza, można skonsultować się z ginekologiem. Ja mogę doradzić pozytywne nastawienie, wiarę we własne możliwości i trzymam za Panią mocno kciuki.

c.d. Dziękuję! A czy uważa Pani, że teraz warto zrobić np usg blizny czy nie ma to znaczenia?

Odpowiedź:

Nie, nie ma takiej potrzeby - takie USG wykonujemy dopiero bezpośrednio przed wizytą kwalifikacyjną, lub jeśli lekarz zleci wcześniej.

Wiem, że to zależy od obłożenia oddziału w danej chwili, ale czy ma Pani może doświadczenie - jak prawdopodobne jest odesłanie pacjentki przy dużym obłożeniu oddziału, w momencie w którym chce rodzić naturalnie po dwóch cesarkach? Pytam z uwagi na to, że prawdopodobnie w żadnym innym szpitalu nie pozwolą raczej na taką próbę.

Odpowiedź:

Jeśli chodzi o odesłanie Pacjentek, to takie sytuacje zdarzają się naprawdę bardzo rzadko. Czasem potrzeba troszkę dłużej poczekać na przyjęcie, ale staramy się przyjmować wszystkie Pacjentki. Dodam, że obserwujemy obecnie niż demograficzny, tak że proszę być dobrej myśli. Do zobaczenia :)

Dzień dobry, 1) Czy przy porodzie sn na bloku jest możliwość kangurowania przez ojca? Jeśli tak, to jak długo ono trwa? 2) Jak często kobiety odsyłane są do innych szpitali, celem urodzenia tam dziecka, ze wzgledu na brak miejsc w Państwa szpitalu? 3) Jak wygląda sprawa dostępności sal rodzinnych? Czy po przyjeździe na IP nie ma problemu z wyborem płatnej sali z możliwością przebywania osoby bliskiej?

Odpowiedź:

1) Po porodzie siłami natury Tata może zostać z Wami minimum 2h. W tym czasie możecie oboje kangurować Maluszka. 2) Jeśli chodzi o odesłanie Pacjentek, to takie sytuacje zdarzają się naprawdę bardzo rzadko. Czasem potrzeba troszkę dłużej poczekać na przyjęcie, ale staramy się przyjmować wszystkie Pacjentki. Obserwujemy obecnie również niż demograficzny, tak że proszę być dobrej myśli. 3) Przy przyjęciu do szpitala zgłasza Pani chęć skorzystania z płatnej sali rodzinnej. Jest Pani wpisywana na listę. Po porodzie upewnia się, czy dalej jest Pani zainteresowana wynajmem sali. Czasem może być tak, że trzeba będzie poczekać kilka godzin na wolną salę, lub może być wolna kolejnego dnia. Sytuacja jest dynamiczna.

Dzien dobry, to moja pierwsza ciąża i pytań mnóstwo ale najważniejsze na chwilę obecną to pytanie o żywienie ponieważ jestem osobą z nietolerancją glutenu, laktozy i tłuszczów czy to nie problem w przypadku przyjęcia na oddział?

Odpowiedź:

Dzień dobry Pani, po przyjęciu do Oddziału informuje Pani położną o specjalnej diecie - tutaj znajdzie Pani więcej informacji dot. żywienia w naszym szpitalu Pozdrawiam serdecznie.

c.d. Dziękuję za informację w sprawie diety, mam jeszcze jedno pytanie - ponieważ nie wybrałam jeszcze szpitala do porodu, ale 90% moich myśli skupia się na państwa szpitalu, czy powinnam wcześniej jakoś to zgłosić zapisać się na wizytę etc?

Odpowiedź:

Nie ma konieczności prowadzenia ciąży w naszej Przychodni, ale oczywiście zachęcamy do korzystania z naszych usług.

Czy państwa szpital jest szpitalem prywatnym czy państwowym?

Odpowiedź:

Dzień dobry Pani, nie jesteśmy szpitalem prywatnym - jesteśmy szpitalem samorządowym, spółką m.st. Warszawy. Oferujemy usługi w ramach kontaktu z NFZ. Zapraszamy serdecznie


Śledźcie naszego fb, ponieważ planujemy już kolejne spotkania on-line z naszymi Pracownikami. Nie na wszystkie pytania jesteśmy w stanie odpowiedzieć podczas czatu.

Jednocześnie informujemy, że nie udzielamy konsultacji medycznych przez internet bez zebrania szczegółowego wywiadu i wstępnej diagnostyki - to kwestia bezpieczeństwa pacjenta oraz etyki wykonywania zawodu.

Dziękujemy za zrozumienie.

edytuj
Znajdź nas w social mediach
Edytuj
Najcześciej szukane informacje
Na skróty
Izba przyjęć
Poród na Żelaznej
Sale rodzinne
Do pobrania
Szkoła rodzenia
Sklep
Żelazna bloguje